כיצד מבצעים שיווק ביטוח רכב באמצעות משרד פרסום

עולם ביטוח הרכב פונה לקהל יעד רחב מאוד – כלל בעלי הרכב בארץ. המאמר הבא מציג לכם מידע רחב ומקיף על שיווק ביטוח רכב באמצעות משרד פרסום. בעמוד זה תמצאו הסבר כללי על האופים השונים בהם מתבצע שיווק של פוליסות ביטוח רכב שונות, ועל השירותים שמספקים משרדי פרסום. תמצאו התייחסות נפרדת למשרדי פרסום מתחומים שונים כמו משרדים מתחום השיווק האינטרנטי, משרדים כלליים, ומשרדי פרסום לשיווק גרילה.

כיצד מתבצע שיווק ביטוח רכב?

הדרך המרושתת ביותר דרכה מתבצע שיווק שאינו דרך משרד פרסום עבור ביטוח רכב הוא דרך סוכני ביטוח. סוכני ביטוח עצמאיים, או סוכנים המאוגדים במשרד או אגודה משותפים, עוסקים בהפצה של פוליסות ביטוח שונות ללקוחות פרטיים, עסקיים וממשלתיים. הגישה שלהם באמצעות קרבה אישית והיכרות עם הלקוח, וגם היותם של הסוכנים נהנים ממחירים מועדפים של פוליסות, מאפשרת לחלק מהסוכנים הפרטיים לבסס לעצמם שוק לקוחות מכובד וניכר ממנו הם יכולים להתפרנס בכבוד.

בפני חברות הביטוח הגדולות עומד אמצעי נוסף לפרסום שאינו נגיש לחברות הביטוח הקטנות והבינוניות, והוא הפרסום בטלויזיה. אמנם יש ערוצים אשר הפרסום בהם אפשרי גם עבור עסקים קטנים ובינוניים אך מדובר ברוב המקרים בהשקעה שאינה מניבה רווח מכירתי ישיר. הפרסום בטלוויזיה בערוצים הגדולים, ובזמנים בהם אחוזי הצפייה גבוהים, הוא פרסום שעובד, בצורה מוכחת שמשפיעה על תודעת הצופים באופן מידי. כולנו מכירים את הפרסומות השונות של חברות הביטוח הגדולות, בחלק מהמקרים מספר הטלפון של חברת הביטוח נתקע לנו בראש עד היום כתוצאה מפרסומת מוצלחת שהצליחה לשנות את תודעתנו ולצרוב בה מספר ושם של חברת ביטוח. אתם יכולים להיות בטוחים שמאחורי הפרסומות המוצלחות ביותר בערוצי הטלוויזיה עומד משרד פרסום מצליח לא פחות שאחראי על המצאתן והוצאתן לפועל.

דרך נוספת, המיועדת בעיקר לחברות ביטוח בינוניות וגדולות היא דרך משרדי פרסום. עבודתו של משרד פרסום היא לבצע ניהול כולל של כלל התהליכים השיווקיים והפרסומיים המתנהלים בעניינה של חברת ביטוח הרכב. בתור האחראית לפעולות השיווק השונות, החברה מתכננת את האסטרטגיה השיווקית של החברה, הנגזרת מהמטרות העסקיות הכלליות שלה. בפסקה הבאה תמצאו פירוט על השירותים השונים אותם מספקים משרדי פרסום שונים.

אילו שירותים משרדי פרסום מציעים לנו?

באמצעות משרד פרסום ניתן להגיע לתוצאות מהירות ומוצלחות בכל תחומי הפרסום והשיווק – בתחום ביטוח הרכב, ובתחומים נוספים.

משרד המספק שירותים מקיפים – משרד המספק שירותי פרסום כלליים הוא למעשה משרד שיווק, המאפשר תכנון של אסטרטגיה שיווקית הנפרטת לאמצעי הפרסום שאמורים לסייע במימוש.

משרד פרסום אינטרנטי – בימינו ניתן להיתקל במשרדי פרסום רבים המתמחים בפרסום המתאפשר ברשת האינטרנט. תחום זה של אמצעי פרסום התפתח מאוד בשני העשורים האחרונים, והוא מהווה התפתחות גדולה מאוד באפשרות הגישה הישירה ללקוחות בעלי עניין במוצרים או שירותים מסוימים. משרדי פרסום אינטרנטיים עוסקים בתחומים שונים במדיות האינטרנט השונות כמו ניהול מוניטין, קידום אתרים, ניהול רשתות חברתיות, קידום ממומן ופרסום ברשת הפייסבוק.

משרד פרסום לשיווק גרילה – במקרים בהם קהל היעד הוא קשה להשפעה, או שמדובר בקהלי יעד ספציפיים ונישתיים, ניתן לשכור משרד פרסום המתמחה בשיווק גרילה. שיווק מסוג גרילה הוא שיווק לא שגרתי, עם חשיבה מחוץ לקופסא, שיווק שיכול להביא את הלקוח קרוב מאוד אל המכירה בזמן קצר. עלויות השיווק הזה נובעות בעיקר מרעיונאות גבוהה ואפקטיבית, מאשר מעלויות גבוהות של ביצוע.