ניר גלילי מסביר על דלקן סונול ועל הכדאיות שלו לטווח הארוך

דלקנים בכלל, ואלה של חברת הדלק סונול בפרט, הם תוספת מוצלחת לכל רכב ומאפשרים לנהגים לתדלק בנוחות, במהירות ואפילו לחסוך לא רק זמן אלא גם כסף.

הדלקנים אמנם מזוהים עם רכבי ליסינג תפעולי – אותן מכוניות שמוענקות על ידי ארגונים וחברות לעובדים שלהם, על-מנת שיוכלו להשתמש בהן מבלי שהם יהפכו לבעלים של אותם רכבים – ועם ציי רכב גדולים של ארגונים במגזר הציבורי או עסקים מהמגזר הפרטי, אולם גם לקוחות פרטיים יכולים להתקין במכוניתם דלקן, וזאת אם יש להם "מפתח דיסקונט".

מי שמפרט מדוע התקנת הדלקן כדאית בטווח הארוך הוא מנכ"ל חברת סונול מאז שנת 2010, ניר גלילי.

מהו בעצם דלקן?

דלקן הוא רכיב קטן אבל חכם שמותקן במכונית. הוא מורכב מטבעת שמולבשת על החור שאליו מוחדרת פיית התדלוק ואשר מחוברת אל קופסת בקרה או אל שבב קטן (בהתאם לדגם של הדלקן). קופסת הבקרה או השבב מכילים את כל המידע הנחוץ אודות הרכב, ובכל מקרה בכל תדלוק מתבצע במערכת של חברת סונול רישום מפורט של נתוני התדלוק הספציפי: מספר הרכב שתודלק, התאריך והשעה, מיקומה של תחנת הדלק והסכום שבו תודלקה המכונית. ניר גלילי מציין שבחלק מהמקרים מתבצע גם רישום של הקילומטראז' של הרכב בעת התדלוק.

הרישום המדויק והמפורט מאפשר לסונול לחייב במועד מאוחר יותר בסכום התדלוק את בעל הרכב או את החברה/ארגון שמממנים את הדלק, כך שבזמן אמת הנהג לא צריך להעביר כרטיס אשראי ולהמתין לאישור חברת האשראי וגם לא להכין מזומן, לבזבז זמן יקר על תשלום למתדלק, המתנה לעודף וכו'.

יתרונות הדלקנים

בנוסף ליתרון המובהק לנהגים – כאמור חיסכון משמעותי בזמן – הדלקן של סונול מהווה כלי עבודה יעיל ורב חשיבות עבור קציני רכב בחברות וארגונים וכן עבור האחראים על נושא הרכב והוצאות הרכב בגופים אלה.

ראשית, המידע המפורט מאפשר למי שמופקד בכל חברה על נושא רכבי החברה והרכבים לעובדים שליטה מלאה על ההוצאות בנושא. בכל נקודת זמן יכול האחראי על התחום להיכנס לאתר האינטרנט הייעודי ולקבל תמונת מצב מדויקת ועדכנית עבור כל אחד מהרכבים הרלוונטיים, וכך לבצע מעקב צמוד אחרי ההוצאות. בדרך זו גם ניתן לנטר בקלות וביעילות שימוש לא נאות בדלקן (ואגב, ניר גלילי מדגיש כי ניתן לבטל דלקן במהירות ובנוחות באמצעות שירות הלקוחות של סונול, שאמון על מתן שירות מקצועי וידידותי).

יתרון נוסף הוא קבלת חשבונית אחת שמסכמת את כל התדלוקים במקום להתעסק עם אינספור חשבוניות קטנות – חיסכון ניכר בזמן למחלקות הנהלת החשבונות (בין אם הן משויכות לעסק עצמו ובין אם מדובר בשירות הנהלת חשבונות חיצוני).

עוד חשוב לציין כי באמצעות דלקן סונול ניתן למלא דלק במכונית בכל תחנות הדלק של החברה, כ-230 במספר, הפזורות בכל רחבי הארץ ממטולה שבקצה אצבע הגליל ועד אילת שבשפיץ הדרומי של המדינה.

למה ניר גלילי ממליץ גם ללקוחות פרטיים להתקין דלקן?

כאמור גם לקוחות פרטיים יכולים ליהנות מהיתרונות הנ"ל של הדלקן, ובפרט החיסכון בזמן, וזאת אם יש להם חשבון בבנק דיסקונט ובאמתחתם מפתח דיסקונט.

ניר גלילי מבהיר שגם ללקוחות הפרטיים כדאי להתקין במכוניתם דלקן, וזאת משלוש סיבות: ראשית, החיסכון בזמן ונוחות התדלוק; שנית, ההנחה הניתנת למי שמתדלק בדרך זו ושמצטברת לכמה עשרות שקלים בשנה; ושלישית, האפשרות לעקוב בצורה נוחה אחרי עלות התדלוק הכוללת של המכונית לאורך פרק זמן.

היכן ניתן להתקין את הדלקן של סונול?

חברת סונול הסמיכה שורה ארוכה של מוסכים ואנשי מקצוע בתחום אביזרי הרכב, מקרית שמונה בצפון ועד אילת, לבצע התקנה של הדלקן. התהליך עצמו מתבצע תוך דקות ספורות.