השכרה של רכבים בחוץ לארץ

משכירים רכב בחו"ל? הגעתם לעמוד הנכון! במאמר שלפניכם תקבלו מידע על השכרה ישירות משדה התעופה, ועל ההבדל שבין השכרה מסוכנים בארץ לסוכנויות רכב בחו"ל. בנוסף, תקבלו את כל המידע הרלוונטי לפינות הקטנות שנוטות להישאר פתוחות, לסעיפים הקטנים, לתשלומים הנוספים, ולדברים מהם כדאי להיזהר בעת השכרת רכב בחו"ל.

השכרת רכב בחו"ל ישירות משדה התעופה

אין ספק שהאופציה הנוחה ביותר להשכרה של רכבים בחו"ל היא איסוף ישיר משדה התעופה. תחשבו על זה, הגעתם לארץ חדשה, אין לכם באמת מושג איך התחבורה הציבורית בה עובדת, לאן אתם צריכים להגיע או איפה אתם בכלל נמצאים. בטח ובטח שאתם לא יכולים לסמוך על נהגי המוניות, כי נהגי מוניות הם נהגי מוניות בארץ ובעולם, ובמיוחד אם אתם תיירים, סביר להניח שרובם ינסו לגבות מכם מחירים מופרזים על שירותים פשוטים, מהסיבה הפשוטה שאתם נמצאים בתוך שדה התעופה. בכל שדה תעופה כמעט ברחבי העולם תוכלו למצוא עמדות של סוכנויות השכרת הרכבים הגדולות והבינלאומיות, המעמידות לרשותכם את צי הרכב שלכם הזמין בשדה התעופה. במידה והחלטתם שהאופציה המועדפת עליכם היא לקחת את הרכב בשדה התעופה, כדאי לבצע את ההזמנה מבעוד מועד ולא לחכות לנחיתה עצמה, ובכך לחסוך כסף רב.

השכרה אצל סוכנים פרטיים מחו"ל לעומת השכרה מסוכנויות בארץ

ברוב מדינות העולם תוכלו למצוא שירותי השכרת רכב אותם מספקים סוכנים פרטיים. כדאי מאוד להימנע משירותים שכאלה, אלא אם כן אתם דוברים את השפה המקומית, מתמצאים באיזור או מרגישים בטוחים מספיק לעשות זאת. סביר להניח שברוב המקרים אכן תקבלו שירותי השכרת רכב בחו"ל בעלויות מופחתות, אך השירות אותו אתם מקבלים והאחריות של החברה איתה אתם מבצעים התקשרות היא מוגבלת ביותר מבחינתכם, מכיוון שלא מדובר בארגון גדול עליו אתם יכולים לסמוך בעיניים עצומות.

השכרת רכב בארץ למטרות נסיעה לחו"ל היא האופציה הפשוטה לאלו מביניכם שלא דוברים אנגלית. אמנם חברות ההשכרה בארץ שמספקות שירותי השכרה לחו"ל גובות עמלה נוספת על עמלת השכרת הרכב בגין שירותיהן, אך במקרים מסוימים עדיף לנו לדעת שיש מישהו בארץ שמדבר עברית שמטפל בכל מה שאנו צריכים בעת הנסיעה שלנו לחו"ל.

לפני שאתם סוגרים – תבדקו את כל הפרטים

גם בחו"ל כמו בארץ, פעמים רבות כדאי לבדור את האותיות הקטנות. השכרת רכב בחו"ל אינה שונה יתר על המידה מזו של הארץ ולכן לפני כל השכרה כדאי מאוד לבדוק ולוודא את הפרטים של ההשכרה עצמה ואת האותיות הקטנות. בנוסף, מכיוון שאתם נוהגים במדינה זרה, כדאי לכם מאוד לברר אצל הסוכן שמשכיר לכם את הרכב את תנאי הנהיגה במדינה בה אתם משכירים את הרכב.

פעמים רבות סוכנויות רכב המספקות שירותי השכרת רכב בחו"ל מנסות לגבות עמלות נוספות בגין שירותים קיקיוניים אותם בקלות אפשר להזניח. עם זאת, בחלק מהמקרים השירותים הנוספים המוצעים על ידי חברת ההשכרה יכולים להיות לכם לעזר רב ולא כדאי להתעלם מהם.

שירות אחד שיוצע לכם במעמד השכרת הרכב הוא שירות ביטוח משלים לרכב, בחלק מהמקרים. כמו בכל תכנית ביטוח, כדאי לכם לבדוק מה הביטוח הבסיסי שהשכרת הרכב מגיעה איתו מכסה, והאם אתם מעוניינים בכיסוי נוסף. שירות נוסף שיוצע לכם על ידי חברות השכרת הרכבים הוא שירות איסוף הרכב הוא החזרתו בנקודה אחרת, שימו לב שברוב המקרים עבור שירות זה נגבית עמלה. בנוסף, כדאי מאוד לבדוק את העמלות אותן גובה החברה דרכה אתם משכירים לנסיעה בכבישי אגרה ולהימנע מתשלומים מיותרים.

טיסה ספונטנית? לא מאוחר להשכיר רכב!

כיום יותר מתמיד משתלם מאוד לנצל מבצעים ודילים של הרגע האחרון. ואכן, הרבה מאוד ישראלים יוצאים לחו"ל בטיסות ספונטניות, עם מינימום זמן להיערכות מוקדמת. בפרט מחוץ לעונה, ניתן לשלם מחירים מצחיקים על טיסות של הרגע האחרון, וזה נכון במיוחד בהזמנת כרטיסי טיסה דרך אתר כמו https://www.alice.co.il שמתמחה במחירים נמוכים במיוחד.

דמיינו לעצמכם כיצד אתם יושבים בטיסה, נהנים לכם בדרככם אל היעד הנחשק, עם התחושה שמצפה לכם חופשה מהנה במחיר מינימלי. אבל אתם גם יודעים שבגלל קוצר הזמן, לא הצלחתם לארגן לעצמכם מראש רכב שכור, שיהפוך את הטיול שלכם למפנק עוד יותר. האם בגלל זה תצטרכו לוותר ולהיגרר לכל מקום עם מונית יקרה או להסתבך עם רשת רכבות מסועפת שלא תמיד ברורה? חשוב שתדעו שחברות השכרה מובילות מחזיקות סוכנויות בשדות התעופה המרכזיים וכמעט תמיד תוכלו למצוא רכב שישרת אתכם נאמנה. אולי לא תמצאו בדיוק את הדגם הראשון שביקשתם, אבל תוכלו למצוא דגם מקטגורית רכב טובה, שיאפשר לכם להתחיל את הטיול באופן הנכון!