השכרת רכב בארץ – האם זה משתלם?

תחום השכרת הרכבים בארץ ישראל הוא שוק נרחב ופעיל, המשרת אלפי לקוחות ביום. הפרסומות הרבות בכל אמצעי המדיה והתקשורת מפזרות הבטחות נחמדות ובורקות לשירותים השונים אותם אנו עשויים לקבל במסגרת ההשכרה, אך למעשה יש גורמים אליהם רוב הלקוחות בארץ אינם מודעים חוקים שונים בין חברות ההשכרה השונות (כגון חוקי עישון סוגי סיגריות ברכב) שאותן כדאי לבדוק לפני קבלת החלטה. על מנת לעשות קצת סדר בבלגאן ריכזנו עבורכם במאמר זה מספר נושאים הנוגעים להשכרת רכב בארץ, שיעניקו לכם את המידע הדרוש לעשות את הבחירה הנכונה.

לאילו קטגוריות רכב ניתן לבצע השכרת רכב בארץ?

כמו בכל מדינה אחרת ברחבי העולם, גם בארץ נוכל להשכיר רכבים מקטגוריות השכרה שונות. כל חברה המספקת שירותי השכרת רכב מחזיקה באמתחתה רכבים מקטגוריות שונות, שנועדו לעמוד על הצורך הספציפי של כל לקוח ולקוח. תוכלו לבחור מבין שפע של קטגוריות – החל מרכבים פרטיים, ידניים וקטנים, המיועדים לארבעה נושאים בלבד, עד לרכבי יוקרה המיועדים למנהלים או ללקוחות חשובים. תוכלו למצוא וואנים, בעלי שבעה מקומות ואף תשעה מקומות, רכבי שטח פשוטים ויוקרתיים, רכבי ספורט, ועוד. כמובן שכל הקטגוריות הללו הן תיאוריות, והסיכוי שתמצאו בדיוק את הרכב אותו אתם מחפשים בהשכרה מעכשיו לעכשיו הוא אפסי, ולכן כדאי מאוד להזמין מראש את הרכב הרצוי לכם על מנת להימנע מתשלומים מיותרים ועל מנת לחסוך לעצמכם את כאב הראש שבחיפוש אחר הרכב המושלם עבורכם.

השכרת רכב בארץ מתבססת על השכרה יומית ל24 שעות לפחות, למעט שירותים מיוחדים המאפשרים השכרה לטווחי זמן קצרים יותר. השכרה של רכב מהקטגוריות הפשוטות ביותר מתחילה בסדר גודל של מאה שקלים ליום השכרה, בעוד שהשכרה של רכבים יוקרתיים יותר או רכבים בעלי שימוש תעשייתי כמו משאיות קירור וכדומה, יכולה להגיע לסכומים המתקרבים אל גבול אלף השקלים. כמובן שבמקרים של השכרה לטווחי זמן ארוכים יותר, חברות ההשכרה מציעות תנאים מועדפים ודילים שמוזילים את המחיר משמעותית, לפעמים אך בחמישים אחוז ממחיר השכרה יומי ויותר.

האם בכלל כדאי להשכיר רכב בארץ?

עלויות אחזקת הרכב בארץ הן גבוהות ביותר. ביטוח רכב, חניה, תשלומי אגרות וטסט שנתיים, ניקוי הרכב וכמובן שירותי תיקונים וחלפים מסתמים בהון תועפות, וכל מי שמחזיק רכב יודע את זה. פעמים רבות, במיוחד במקרים בהם הצורך לשימוש ברכב אינו יומיומי, אנשים רבים בוחרים להשכיר רכב בזמנים מועדפים, אך ורק כשנוח להם, ובכל שאר הזמן להתנייד באמצעים אחרים. במקרים אחרים, השכרת הרכב כדאית עבור אלה שיש להם רכב פשוט והם מעוניינים להרשים גורם זה או אחר – קרוב משפחה מחו"ל שמגיע לבקר, דייט חשוב או פגישה עם לקוח עסקי. השכרת רכב בחו"ל אינה שונה יתר על המידה מהשכרה בארץ, מבחינת הרכבים הניתנים להשכרה והמחירים, אך בוודאי נבדלת מזו של הארץ באיכות השירות שלה.

השכרה לסופ"ש לשומרי מסורת ודתיים

אחת האפשרויות המיוחדות המתאפשרות אצל רוב החברות המספקות שירותי השכרת רכב בארץ הוא השכרה לסופ"ש במחיר מועדף לציבור המסורתי, הדתי והחרדי. מכיוון שהציבור המסורתי והדתי אינו נוהג ברכב בשבת, אך עדיין זקוק לרכב בימי שישי או במוצאי שבת, זמנים בהם חברות ההשכרה אינן פתוחות לקהל הרחב, חברות ההשכרה השונות מאפשרות השכרה לסוף השבוע, בהנחה משמעותית מתוך ידיעה שביום השבת לא נעשה שימוש ברכב. על מנת ליהנות מהטבה זו, עליכם להוכיח שאתם מסורתיים או דתיים לחברות ההשכרה, כל חברת השכרה עם התנאים שלה, ולעמוד בתנאים השונים שמבטיחים לכם את הזכאות להטבה. כדאי מאוד להזמין את הרכב שלכם מראש, במיוחד אם אתם מתכננים להשכיר אותו לכל סוף השבוע, על מנת להבטיח שתקבלו את הרכב אותו אתם צריכים ורוצים.