אביזרי רכב – עולם ומלואו

אביזרי רכב הם למעשה כל האביזרים שיכולים להיות מותקנים ברכב. חלקם נכללים בעיצוב המקורי של הרכב, וחלקם מגיעים כתוספות ושדרוגים לרכב עצמו. אביזרים לרכב נעים מחלקי פלסטיק פשוטים לחיבור חלקים שונים ברכב עצמו, ועד לתוספות של משענות יד לנהג, מראות מיוחדות ועוד. במידה ומדובר באביזרים מקוריים שמגיעים עם הרכב בצורתו המקורית, נהוג לקרוא להם חלפים, מכיוון שהם מחליפים חלק שהיה קיים ברכב. במידה ומדובר באביזרים שמותקנים בנוסף לקיים ברכב, במטרה לשפר אותו, מדובר בתוספות.

אביזרי רכב מקוריים או חלפים?

חברות רכב שונות מציעות ללקוחותיהן אביזרים מקוריים של החברה המקורית. כמובן שאביזרים מקוריים של החברה שיצרה את הרכב שלכם עדיפים בהרבה על פני אביזרים מזויפים, תחליפים או אביזרים תואמים, מכיוון שהחברה שיצרה את הרכב שלכם יודעת לייצר באופן הטוב ביותר את החלקים שמתשלבים בו בצורה הטובה ביותר. עם זאת, מחיריהם של אביזרי רכב מקוריים כפול בדרך כלל ממחיריהם של תחליפים כאלה ואחרים, ולכן במקרים מסוימים, כאשר אין חשיבות עליונה לאיכותו של החלק, ניתן להתפשר על חלקים שאינם מקוריים. חשוב לציין שבחלק המכאני של הרכב לא כדאי לשחק, ותמיד עדיף לרכוש אביזרים מקוריים מהיצרן.

סוכנויות רכב רבות מעמידות לשירות לקוחותיהן מוסכים בצמוד לסוכנות עצמה. המוסכים המורשים הללו מטפלים ברכב מרגע יציאתו את הסוכנות, ומאפשרים לבעליהן ליהנות מהיסטורית טיפולים מקיפה מרגע רכישתו ועד עצם היום הזה. מוסכים אלה יספקו לכם את אביזרי הרכב הדרושים לכם, ויעמדו על טיבם של חלקים מקוריים בלבד, וכך אתם תהנו מהתאמה מלאה של האביזרים שרכשתם לרכב שלכם.

במקרה של תאונה, האם הביטוח מכסה את התיקונים האסתטיים הנדרשים לרכב?

כל ביטוח רכב והכיסוי שלו, אך מה שבטוח הוא שהביטוח עצמו לא יהיה זה שיקבע באילו אביזרי רכב תשמשו לביצוע התיקון. מה שקורה בדרך כלל במקרה של תאונה הוא שהשמאי של הביטוח בו אתם מבוטחים מעריך את הנזק, וחברת הביטוח מזכה אתכם בסכום מסוים במסגרת הפוליסה. אתם יכולים לעשות עם סכום הכסף הזה את התיקונים הנדרשים לכם, כראות עיניכם, ולבצע את השינוים והתוספות ברכב המתאימים לכם ביותר. אין הגבלה מצד חברות הביטוח על סוגי החלפים, החלקים והאביזרים אותם תרכשו.

האם ניתן לבצע בעצמנו התקנת אביזרים?

אביזרים לרכב הוא שם כולל למאות ואף אלפי רכיבים שונים שיכולים להיות מותקנים ברכב שלכם, החל מבוכנות מנוע ועד למערכת ניווט לווינית (ג'י פי אס). במידה ויש לכם את הידע והכלים המתאימים לביצוע התקנה נאותה, לכו על זה! אך במידה ואתם חושבים שאתם יכולים ולא לגמרי בטוחים, עדיף לפנות לחבר קרוב, מכר שמבין במכונאות או כמובן למוסך הקבוע שלכם.

במידה ואתם מחפשים אביזרים לרכב שיעלו את הרמה שלו, אתם נכנסים לעולם שלם של תוספות ושיפורים. מכוני רכב רבים מציעים לקהל לקוחותיהם אביזרים רבים שנועדו לשפר את המראה והיוקרה של הרכב, וכמובן לשדרג את חווית הנסיעה של הנוסעים בו. בקטגוריה זו תוכלו למצוא מערכות סטריאו, רמקולים ונגנים, ספויילרים ומדבקות, ג'נטים לרכב, משענות, ריפודים, שטיחים ועוד. במידה ואתם מעוניינים לשפר את פני הרכב שלכם ולהוסיף לו כמה שדרוגים אסתטיים, אתם מוזמנים לפנות אל מכוני הרכב הרלוונטיים לקבלת הצעת מחיר. ברוב המקרים מכונים אלה ימכרו לכם את החלקם ויבצעו את ההתקנה בחינם על מנת לעודד מכירה. במקרים מסוימים המתקינים יספקו גם אחריות על העבודה ועל החלקים עצמם.