עבודה באירופה לעומת עבודה בארה"ב בתחום של השכרת רכב

לאילו מביניכם העוסקים בתחום של השכרת רכבים, עבודה באירופה בתחום של השכרת רכב יכולה להישמע כמו חלום. לאחרים, תהיה זו דווקא עבודה בארה"ב בתחום של השכרת רכב. המאמר הבא מיועד לכם, לאילו מביניכם שמתלבטים בין השניים, שלא כל כך מכירים את ההבדלים בין שתי היבשות, ועבור אילו מביניכם שעדיין מהססים לעשות את המעבר ומעוניינים לקבל עוד קצת פרטים.

עבודה באירופה בתחום של השכרת רכב

אירופה היא אחת היבשות המתקדמות בעולם, בה מדינות שמובילות את הקטגוריה העולמית במחזור ואיכות סביבה, קדמה וטכנולוגיה, וגם כמובן בעולם הרכב. תחום השכרת הרכב באירופה מפותח ביותר, וגם בארצות מזרח אירופה המפותחות פחות, ניתן למצוא שירותי השכרת רכב רבים ביותר. עבודה באירופה בתחום של השכרת רכב יכולה להיות מתגמלת ביותר עבור אילו מביניכם שעוסקים בתחום המכירות, מכיוון שהזדמנות זו טומנת בחובה שוק יציב וקבוע, וביקושים הולכים וגדלים להשכרת רכבים. בנוסף, במידה והצלחתם לסגור עסקה גדולה של ליסינג או השכרת רכבים קבועה לקבוצות או אפילו ארגוני טיולים למיניהם השולחים תיירים לאירופה אחת לתקופה, זכיתם בקופה הגדולה, וסביר להניח שצ'ק שמנמן ובו תגמול על הלקוח הגדול ימתין לכם במהרה. הנסיעה ברחבי מדינות האיחוד האירופאי היא פתוחה וחופשית ללא גבולות מדיניים, ולכן כל רכב שהושכר בגרמניה למשל, יכול לחצות ללא כל גבול, החלפת לוחיות רישוי או בדיקה, את כל אחת משכנותיה. לאילו שמחפשים עבודה באירופה בתחום של השכרת רכב מחכה עבודה עם לקוחות פרטיים ועסקיים, ובעיקר תיירים מתוך אירופה ומחוצה לה שמעוניינים להשכיר רכב.

עבודה בארה"ב בתחום של השכרת רכב

ארה"ב היא ממלכת הרכבים הבלתי נדלית. הכבישים המהירים בה תמיד מלאים, ומחירי הדלק זולים להחריד, וכמובן, האמריקאים אוהבים מכוניות, אבל ממש אוהבים מכוניות. השכרת רכב באמריקה היא לא מילה גסה, מה שהופך עבודה בארה"ב בתחום של השכרת רכב לחלום של ממש. מדובר בהזדמנות עסקית מכובדת ביותר, וסביבת עבודה הולמת, אינטנסיבית ומעניינת. עם זאת, חשוב לזכור שסטנדרט השירות של האמריקאים הוא בשמיים, והלקוח תמיד צודק הוא המנטרה. ההבדלים התרבותיים מאוד גדולים בינינו הישראלים העממיים לבין האמריקאים, שאצלם הכל חייב להיות מתוקתק ומדויק, לפחות מבחינת הצורה שנציגי השירות והמכירות נראים שם. במידה ואתם מחפשים עבודה בארה"ב בתחום של השכרת רכב, כנראה שתצטרכו להיות אמריקאים בעצמכם, או לפחות לגור כמה שנים באמריקה על מנת להבין את הראש האמריקאי, במיוחד של תודעת השירות.

ההכשרה הנדרשת לעבודה בתחום די זהה בשתי היבשות

מבחינה עסקית, שתי היבשות טומנות בחובן פוטנציאל רווח אדיר מכיוון ששתיהן יצרניות רכב גדולות והביקוש בהן להשכרות רכבים הוא גדול ויחסית יציב וקבוע. עם זאת, ההבדלים המנטליים הם שונים בין אירופה לארה"ב. בארצות הברית, מדובר בתודעת השירות האמריקאית, שיש בה הרבה מן הצביעות, אבל גם חיוך מזויף מנציג השירות הוא חיוך. באירופה ישנו סטנדרט של נימוס, אך הנימוס צריך להיות אמיתי ולאו דווקא מזויף כמו בארצות הברית. ההכשרה בשתי היבשות זהה, פרט לייצוגיות של האדם שמחפש את העבודה. ההבדלים הטכניים הם קטנים (כמובן שבאירופה צריך לדבור את השפה המקומית בה תעבדו ובאנגלית יש לשלוט בשפה האנגלית), אך התרבותיים הם גדולים. במידה ואתם מתלבטים בין שתי היבשות לעבודה בתחום השכרת הרכב, כדי שהנקודה שתנחה אתכם תהיה דווקא המדינה בה תרצו לחיות ולאו דוקא המדינה שתניב לכם רווח גדול יותר בעבודה בתחום המבוקש.