סוכנויות רכב – לבחור נכון

תחום הרכב הוא עולם רחב וענף, הנוגע כמעט לכולנו. במדינה מפותחת כמו שלנו, כמעט כל בית אב מחזיק לפחות רכב אחד, מה שמכניס את עולם הרכב לראש סדר העדיפויות של משפחות רבות. על מנת למלא את הדרישות השונות של עולם הרכב הסבוך והענף, וכמובן לצבור את הרווח המתאים וההולם לשירותים שונים, סוכנויות רכב רבות ברחבי הארץ מספקות שירותים שונים ומגוונים לכל דורש הנוגעים לעולם הרכב.

קצת על התחבורה בארץ

במדינת ישראל ישנם קרוב ל2.5 מיליון רכבים פרטיים, וזאת בנוסף על רכבים דו גלגליים ממונעים, משאיות, אוטובוסים וכו'. למעשה, ישנם כארבעה רכבים על כל עשרה תושבים במדינה, וזה כולל את אוכלוסית הקשישים, הילדים והפעוטות. נתונים אלה נותנים סדר גודל על היקף התופעה, וניתן לומר שתחבורה היא עניין יומיומי הנוגע לכולנו. מנתונים אלה ניתן להבין שכמעט בכל פינה ובכל יישוב ניתן למצוא סוכנויות רכב שמספקות שירותי רכב שונים ללקוחותיהן בתחומי הרכב השונים.

כאמור, סוכנויות שונות מעולם הרכב מספקות שירותים שונים מעולם הרכב – השכרת רכב, ליסינג, ביטוח רכב, תיקונים, חלפים ואביזרים, שמאות, בדיקות ועוד. ישנן סוכנויות המשלבות מספר סוגי שירותים תחת קורת גג ומאפשרות ללקוחותיהן לקבל את כל הדרוש להם מעולם הרכב במקום אחד. למעשה כל חברה המטפלת בהיבטים הקשורים בעולם התחבורה וכלי הרכב ומציעה שירותים הקשורים לרכבים שונים יכולה להיחשב כסוכנות רכב.

מהיכן מגיעים אלינו הרכבים?

רוב הרכבים במדינת ישראל מיוצרים ביפן או בדרום קוריאה. הרכבים היפניים והדרום קוריאנים זוכים לביקוש רב בארץ בזכות עלותם הזולה יחסית, הנובעת מייעול של תהליכי ייצור, ומעלויות הובלה זולות יחסית בעקבות מרחקים קצרים יותר מיצרניות רכב אחרות. למעשה שתי המדינות הללו אחראיות לייצורם ואספקתם של כמחצית מכלל הרכבים בארץ, מה שגורם להופעתן של סוכנויות רבות העוסקות במכירה, השכרה ושירותים שונים הניתנים למכוניות יפניות ודרום קוריאניות. בין היצרנים המובילים במדינת ישראל ניתן למצוא את ענקית הרכב טויוטה ויונדאי.

הרכבים הנוסעים בכבישי מדינת ישראל מוחזקים בשליטה מעורבת. בחלקם, נרכשים באופן פרטי על ידי יחידים ומשפחות, בחלקם על ידי חברות וארגונים במסגרת תהליכי חכירה תפעולית, וחלקם על ידי סוכנויות רכב המבצעות שימוש בציי רכב לצרכי השכרה וליסינג. כמובן שגם ברשותו של המגזר הציבורי, שהוא הממשלה וכוחות הביטחון עומד מספר לא מבוטל של כלי רכב, המשלים את תמונת מחזיקי כלי הרכב בשוק הרכבים הישראלי.

כיצד לבחור מתוך סוכנויות רכב את המתאימה לכם ביותר?

כידוע לכולנו, עולם הרכב הוא עולם סבוך ופתלתל, בו היבטים שונים – מכאניקה, אסתטיקה, מימון, אחזקה, שירות, הובלה ותובלה ועוד. בחירה של סוכנויות רכב שיספקו לכם את השירותים המועדפים עליכם והנחוצים לכם היא משימה קשה. גם כשנראה שמצאתם את החברה המועדפת עליכם ביותר, סביר להניח שתצטרכו להמשיך לחפש במוקדם או במאוחר, מכיוון שסוכנויות הרכב לא יכולות לספק את כל השירותים במסגרת עולם הרכב, וגם מכיוון שהרבה פעמים לקוחות מתאכזבים מהסוכנות שלהם או שסוכנויות מתחרות מציעות תנאים מועדפים ללקוחות חדשים כחלק מאסטרטגית משיכת לקוחות.

קצת על הכבישים במדינת ישראל

על מנת לתמוך בכל הרכבים שמסתובבים בארצינו הקטנטונת יש צורך במערכת של כבישים המרשתת את המדינה. מע"צ החלה את דרכה בשנת 1921 עם הקמתו על ידי הבריטים, גוף זה נקרא בזמנו הזרוע ההנדסית לכבישים, ונקראה מע"צ רק לאחר סיום ימי המנדט הבריטי. בשנת 2003 גוף זה נסגר, והוחלף על ידי החברה הלאומית לדרכים.