מה צריך לדעת על מגרשי רכבים

מגרש רכבים הוא ללא ספק המקום היעיל ביותר למכירה ולקנייה של מכוניות משומשות מכל הדגמים. על אף הפופולריות של אתרי אינטרנט למכירות רכבים מיד שנייה- לאוהבי הרכב המעוניינים להחליף את המכונית שברשותם- אין תחליף למראה עיניים ולתחושות בשטח. אף תמונה באינטרנט לא תוכל לשקף את המראה האמיתי של הרכב ואת מצבו המכני בפועל, ואף תיאור כתוב של רכב- מפורט ככל שיהיה- לא יחליף את ההרגשה של הישיבה הממשית בתוכו. במגרש הרכבים הקונה הפוטנציאלי יוכל להתרשם ממגוון רחב של מכוניות בו זמנית, דבר שלא יוכל לעשות באף מקום אחר.

כיצד מגרש רכבים עשוי לקצר תהליכי קנייה ומכירה?

עבור אנשים רבים, מכירה של מכונית היא נושא שהם פוחדים ממנו, גם כאשר המכונית הנוכחית כבר לא עונה על הצרכים שלהם. לפעמים נוצר חשש מרכישה של רכב חדש, בגלל שלא ידוע מתי הנוכחי יצליח להימכר- והדבר מונע את ה"התנעה" של התהליך אצל אותם אנשים. במגרש רכבים של חברת ליסינג או סוכנויות של רכבים מיד שנייה, ניתן לעיתים לבצע עסקאות של טרייד אין במקום עצמו. באופן כזה אדם יכול להגיע עם המכונית הקיימת שלו, לקבל הצעת מחיר הוגנת ולבחור מכונית חדשה במקומה, ובכך בעצם הוא מתחיל ומסיים את כל תהליך הקנייה והמכירה- ביום אחד בלבד.

האם משתלם כלכלית לבצע עסקאות רכב דרך סוכנויות לרכבים יד שנייה?

במגרשי הרכבים תוכלו ללא ספק ליהנות מתנאים טובים במכירה וקנייה של רכבים חדשים ורכבים יד שניה. המחיר שיציעו לכם עבור המכונית הנוכחית שלכם יהיה מותאם למחירון ברוב המקרים, ולעיתים תוצע לכם הנחה בקנייה של רכב אחר, במיוחד אם מדובר ברכב חדש כפי שניתן להשיג אצל חברות ליסינג. עם זאת במקומות כאלו אין ממש הרבה מקום למיקוח, כמו בשוק הפרטי. משא ומתן עם מוכר של רכב פרטי עשוי לחסוך לכם הרבה כסף, ובמיוחד אם המוכר לחוץ "להיפטר" מהרכב שלו ומוכן למכור אותו בכל מחיר. אך למרות זאת, ההיצע הגדול של הרכבים במגרשים עשוי להפוך את החוויה כולה לחיובית יותר, וקיצורי הזמנים המשמעותיים- גם אם הם לא המשתלמים ביותר מבחינה כלכלית- הם בוודאי הכדאיים ביותר מהבחינה הנפשית.

האם הפחד לבצע עסקאות רכב דרך סוכנויות לרכבים יד שנייה נכון?

אחת השאלות שעולות בזמן החשיבה לרכישת רכב היא השאלה "רגע! אולי הבעלים הקודמים של הרכב נסע בו כמו משוגע ולא עמד בטיפול הנדרשים?", שאלה זו לרוב נכונה, אך היא נכונה גם למצב בו תרכוש רכב יד 2 מאדם פרטי, מאחר ולא תוכל לדעת לעולם מה השימוש שהוא עשה עם הכלי.

אחת הדרכים הנפוצות והנכונות היא לקחת את הרכב למוסך שיעבור בדיקה בתוספת תשלום, את התשלום הנוסף אפשר להגיע להסכם עם הצד המוכר שישלם, בסוף הבדיקה תקבל מפרט מלא על הבעיות הקימות ברכב (במידה ויש) וכך תוכל "לשחק" עם המחיר או להחליט אם לרכוש את הרכב.