בבקשה זהירות עם אופניים חשמליות בכביש!

מאז שיש אופניים חשמליים, יש חובה לשנן יותר ויותר את כללי הזהירות מהסיבה הפשוטה- שיש רוכבים שעדיין חושבים שהמילה אופניים היא מילה ספורטיבית וקלילה למדי, כאשר בעצם אנחנו מדברים על אופניים חשמליות, כבדות, שעובדות על סוללה ומגיעות למהירות גבוהה.

לכן מהיבטים של בטיחות, זהו רכב דו גלגלי שהנחיות הזהירות לגביו צריכות להילקח לתשומת הלב, כמו הנחיות זהירות של אופנוע למשל. נכון אומרים אופניים, אבל הם סוס מרוץ.

גיל 16 מתחילים לדווש-זהירות!

הרכיבה על אופניים חשמליות מותרת רק לבני 16 ומעלה. הנסיעה היא בשבילי האופניים ואם אין, אז בכביש. אם יש לכם בעיה כלשהי באופניים, אל תרכבו עליהם. קחו אותם לטכנאי תיקון אופניים.
בצעו באופן קובע תחזוקה שוטפת לאופניים לכם לבדיקת בלמים, ועוד.
רוכבים בצד ימין ומביטים מסביב בערנות. אל "תריבו" עם נהגים אחרים. שימו לב למה שקורה אתכם וסעו בזהירות, התרחקו מרכבים אחרים. כאשר אתם רוצים לפנות אותתו, וגם ודאו שנהגים אחרים שמו לב לזה. שימו לב ליוצאים מחנייה, חלילה הדלת עלולה לפגוע בכם.
שימו לב גם לילדים, בעלי חיים וקשישים. הם לעיתים נוהגים להתפרץ לכביש ואז חלילה עלולה להתרחש תאונה. הרכיבה על המדרכה אסורה. כבר קרו כמה תאונות עם ילדים וקשישים וזה מאוד מסוכן. בכל זאת אופניים חשמליות הן מהירות מאוד.

כאשר אתם חוצים מעבר חציה, עשו זאת רגלית, אסור לכם לחצות מעבר חציה באופניים חשמליים.
אם אין שביל אופניים בכביש, סעו עליו אך היצמדו כמה שיותר לימין כדי שלא תתערבבו יחד עם כל הרכבים.
תמיד הישארו בנתיב הימני, גם אם יש לידכם הרבה נתיבים שמאליים.
אם אתם רוצים לפנות, ודאו שאין שום רכב שמאט או מגיח מולם.
ליותר מ-10 רוכבים דרוש רכב מלווה שייסע אחריהם עם אורות מהבהבים.
אם אתם בני פחות מ-18 אתם חייבים לחבוש קסדה.
בכביש רטוב, סעו בזהירות יותר גדולה ובערנות מוגברת. וודאו שלקסדה שאתם קונים יש תו תקן. יש המון זיופים בשוק. איך יודעים שהקסדה היא במידה הנכונה שלכם? חובשים אותה ומהדקים את הרצועות, אם אתם הופכים את הראש אחורה, היא אמורה לזוז משהו כמו שני סנטימטר לא יותר.
רצועות של קסדה מתרופפות כל הזמן וכל כן יש להדק אותן מעת לעת.
סעו עם אור קדמי בצבעי לבן. זה חובה. מאחור אור אדום חובה. לדוושות צריכים להיות מחזירי אור צהובים. נכון שאתם יכולים להיראות כמו עובדים של חברת החשמל ורכיבה על אופניים חשמליות אין ספק, יש בה גם צד מאוד אופנתי אבל אם אתם רוכבים בכביש ראשי ועמוס, הצטיידו באיזה בגד זוהר, זה יכול להגן עליכם. אף, פעם אי אפשר לדעת מה יקרה. יש ביגוד זוהר מאוד ספורטיבי ויפה.
אשר אתם פונים, היו ברורים וסמנו זאת. בכביש לא מנחשים! הרימו יד ימין זה סימן לפנייה וגם לעצירה.
שימו לב ששמים לב אליכם ושנהגים אחרים לא עסוקים עכשיו בשיחת טלפון טרנס אטלנטית וחלילה לא רואים אתכם. אל תדברו בטלפון, אל תסמסו, אל תענו ואל תשימו אליו לב בכלל, אלא לכביש. כבר קרו אסונות בגלל זה. בכביש שימו לב לכביש.
נכון שחלק מכם אוהב לרכב על אופניים חשמליים וגם לשמוע מוזיקה, מה שנקרא שתי ציפורים במכה אחת, אבל שזה לא ייגמר באמת במכה. אם הערנות ותשומת הלב שלכם היא במקום אחר ואלא בכביש, חלילה משהו עלול לקרות לכם.
אל תעלו על אופניים שיש להם איזה שהיא בעיה הכי קטנה, זה עלול להיגמר בתאונה.