השכרת רכב – כל הדרכים להשכרה פשוטה

אנו חיים בעולם בעל קצב מהיר ביותר. בכל דקה, בכל שניה קורה משהו איפשהו בעולם, והרבה מהפעמים אנחנו צריכים להיות שם, לתפוס את ההזדמנות, להגיע לפגישה, לאסוף את הילדים מהגן, ללכת להופעה של הלהקה האהובה שלנו או לפגוש את החברים. אין ספק שכלי רכב ממונע נחשב לחובה במקרים מסוימים או עבור משפחות מסוימות. בדיוק בשל כך שירותי השכרת רכב הם שוק המגלגל מיליוני שקלים בשנה. במאמר זה נדבר על המקרים השונים בהם נזדקק לשירות זה, ועל האפשרויות השונות להשכרה העומדות לרשותינו. בנוסף, נעמוד על ההבדלים שבין השכרה בארץ לבין זו של חו"ל, וגם נדבר על המקרה בו נזדקק להשכיר רכב באופן בהול.

שירותי השכרת רכב הם עניין אינדיבידואלי. כל אחד יכול להזדקק לשירות זה בזמן אחר ובמקרים שונים לגמרי. יהיו אלה שישכירו רכב על מנת להרשים דייט חדש או לקוח חשוב, אחרים יעדיפו לקחת את הרכב השכור לחופשה משפחתית ולהשתדרג לצורך אירוע מסוים. לעתים נשכיר רכב למטרות חתונה או איסוף של קרובים משדה התעופה, ולפעמים הצורך יעלה באירועים חריגים וספונטניים. שירותי השכרה אינם שמורים אך ורק לאלו שאין בבעלותם רכב, פעמים רבות אנשים מעדיפים לשכור כלי רכב מאשר להשתמש בשלהם, על מנת להתאים בצורה האופטימלית את הרכב בו הם משתמשים לצורך הספציפי עליו הם מנסים לענות.

השכרה למספר שעות או לטווח ארוך

חברות השכרה מסוימות מעמידות לרשות קהל לקוחותיהן שירות חדש – השכרת רכב למספר שעות. עד לא מזמן, השכרת רכבים היתה עניין של 24 שעות לפחות, שלא נדבר סופי שבוע, בהם לא ניתן להחזיר את הרכב לשבת, כך שמי שמשכיר ביום שישי, מחוייב לשכור ליומיים לפחות ולהחזיר בראשון. שירותי השכרה למספר שעות ניתנים היום בתל אביב וגוש דן, ומיועדים לאנשים בעלי צרכים ספציפיים כמו פגישה, איסוף משדה התעופה או הגעה קלה ומהירה ליעדים מובחרים.

במקרים של השכרת רכב לתקופה העולה על מספר ימים, סוכנויות ההשכרה מציעות ללקוחותיהן תנאים מועדפים המעודדים אותם לשכור את הרכב לתקופה ארוכה ככל האפשר. מה שיוצ מזה לסוכנויות ההשכרה הוא שהן "נפטרות" מהרכב ואיתו מהרבה עלויות כמו עלויות טיפול ואחסנה, וגם סיכונים העומדים בפני הרכב כאשר הוא באחזקתן של הסוכנויות השונות. ברוב המקרים תקופות ההשכרה המועדפות הן שבוע וחודש, כאשר מספר חברות להשכרת רכבים מציעות תנאים מועדפים למשכירים רכבים לתקופות חלקיות שאינן עגולות.

השכרת רכב בארץ לעומת השכרה בחו"ל

השכרת רכב בארץ אינה שונה בהרבה מכל השכרת רכב בחו"ל. יתרה על כן, במדינות רבות החברות שמבצעות את השירות הנ"ל הן למעשה זהות, ומנוהלות על ידי מרכז עולמי אחד שמבצע את ההחלטות ומנחיל את קווי הניהול לחברה כולה, בארץ ובעולם. גם רמת המחירים של השכרה בישראל די זהה לזו של אירופה ואמריקה, וגם חלק ממדינות אסיה. עם זאת, השירות אותו תקבלו מחברות השכרה רבות בארץ תואם את סטנדרט השירות הישראלי, לעומת חברות אחרות, בארצות הברית במיוחד, שדוגלות באיכות שירות יוצאת מן הכלל.

השכרה מעכשיו לעכשיו

במידה ונולד לכם הצורך הדחוף להשכיר רכב, אתם מוזמנים לפנות אל חברת ההשכרה הקרובה לביתכם, אך שימו לב שיתכן ולא תקבלו את הרכב אותו רציתם. חברות ההשכרה מחזיקות מלאי מוגבל של רכבים, ויתכן כי תקבלו רכב אך כזה שיהיה גדול מדי עבורכם, קטן מדי עבורכם, יקר מדי או פשוט מדי או שתקבלו רכב שאינו מתאים לצרכים שלכם.