בניית ארונות אחסון לאביזרי רכב

כאשר אתם מעוניינים להתקין ארונות לאחסון אביזרי הרכב שלכם, הבחירה בארון המתאים לכם צריכה להתחיל במיקום בו הוא הולך להיות מותקן. אתם יכולים להתקין ארון לאחסון אביזרי רכב בתא המטען של הרכב שלכם, בבית, בחצר או במחסן. עמוד זה מדבר על הסוגים השונים של ארונות לאחסון אביזרי רכב ועל האפשרויות השונות להתקנתם.

ארונות לאחסון אביזרי רכב המותקנים בתא המטען של הרכב

כאשר אתם מעוניינים לאחסן אביזרים רבים בתא המטען של הרכב שלכם, הסדר והארגון הם ענייני מפתח. מדובר באחסון של אביזרים בתוך כלי רכב גם נוסע, על מנת לשמור על הסדר בין האביזרים השונים כדאי יהיה מאוד לשמור על אחידות בסידור, תיוג נכון של האביזרים השונים והמדפים. ארונות המכילים אביזרי רכב מסוגים רבים יכילו מגירות רבות, בעלות שטח אחסון קטן יחסית ברוב המקרים בכל מגירה, על מנת לאפשר כמה שפחות מקום לחלקים רופפים לנוע עם התנועות הסיבוביות של כלי הרכב, ובכך להבטיח את מקומם של אביזרי הרכב הנישאים במכונית.

התקנה של ארונות אחסון המיועדים לתא המטען של רכבים כמו ג'יפים, טנדרים, משאיות ואף טרקטורים מתאפשרת בזכות מקום אחסון גדול המגיע עם כלי הרכב. במקרים של רכבים פרטיים, יש צורך לפנות את תא המטען לטובת הארונות לאחסון אביזרי הרכב. עבור חלק מיצרני הרכב, תא המטען הסטנדרטי הולם בהחלט להוספה של אמצעי אחסון נוספים, אך בחלק אחר מהמקרים, תא המטען אינו מאפשר הוספה של מקומות אחסון כלל וכלל.

ארונות מורכבים במוסך הביתי שלכם, במחסן או בחצר של הבית

כאשר אתם מתכננים התקנה והצבה של ארונות אחסון בשטחים נרחבים ופתוחים יותר כמו מחסנים, מוסכים וחצרות שנמצאים בשטח של הבית שלכם, המשימה נראית פשוטה בהרבה. מדובר בדרך כלל בעיצובים סטנדרטיים של ארונות. ברוב המקרים ניתן להזמין הזמנות סטנדרטיות של ארונות ולהתקין אותם בקלות בבית שלכם.

כל שעליכם לעשות הוא לתכנן את העיצוב הרצוי לכם ולבחור את סוג החומר ממנו אתם מעוניינים שהארונות שלכם יהיו עשויים. במידה ואתם מעדיפים עץ על ברזל, סביר להניח שבכל נגריה מקומית תוכלו להשיג את העיצוב המדויק של הארון אותו רציתם במחיר סביר והגון. במידה ואתם מתכננים ארון ממתכת הכולל מגירות, סביר להניח שתצטרכו לחפש את מבוקשכם במקומות יותר מיוחדים, וייתכן כי תצטרכו ולנסוע מרחק מה כדי למצוא את מבוקשכם. עם זאת, מיותר לציין שארונות ברזל חזקים, עמידים ונשארים לאורך זמן רב הרבה יותר מאשר ארונות העשויים מעץ, ולאילו מביניכם שאוהבים לחשוב על העתיד, האופציה של המתכת תהיה כנראה האפשרות המועדפת.

מתלים ייחודיים לאביזרי רכב

במידה ודווקא ארונות הם לא הסגנון שלכם, ישנם פתרונות אחסון רבים אחרים שיכולים לשמש אתכם לאחסון של אביזרי רכב. במידה ויש לכם קיר פנוי במקום בו אתם מאחסנים את אביזרי הרכב שלכם, אתם יכולים לסדר את עולם החלומות של אביזרי הרכב והכלים שלכם בקלות וכמעט ללא השקעה כלכלית. כל שעליכם להכין לטובת הפרויקט הוא חבילה גדולה של מסמרים ופטיש תופסני רגיל. שרטטו על הקיר בעיפרון את היקפי הכלים, הבוקסות, המפתחות והאביזרים עצמם אותם תרצו לתלות על המסמרים, ולאחר שסימנתם את המיקום של כל החלקים על הקיר, תוכלו לתקוע את המסמרים ולסדר את קיר הציוד שלכם. הדבר חוסך לכם את עלויות הרכישה וההתקנה של הארון, ומאפשרות סדר ויזואלי בו הפריטים שלכם מונחים לנגד עיניכם כל העת.