בדיקת הרכב במוסך לפני קניה

למה חשוב לבדוק את הרכב במוסך?

חשוב מאוד לבדוק את הרכב במוסך לפני שקונים אותו, כך תדעו שאין בו תקלות. כמובן שאי אפשר לקנות רכב מאדם אחר בלי שכתוב בהסכם הקנייה שלרכב אין תקלות וכמובן לסגור את הפרטים לגבי מקרה בו תתגלה תקלה כלשהי, אך כדי שלא תצוץ תקלה שהוסתרה מכם או שאולי בעל הרכב הקודם לא ידע, כדאי להגיע למוסך ולבדוק. הבדיקה הזו אמנם תעלה לכם עוד כסף אך היא תהיה שווה כי כך ככה מוציאים אלפי שקלים על רכב חדש. הבדיקה חשובה מאין כמותה ויש לבצע אותה במוסך אובייקטיבי שאתם בוחרים, וכך תוכלו לדעת טוב יותר מה המצב האמיתי של הרכב והאם כדאי לקנות אותו.

מי צריך לשלם על בדיקת הרכב?

על הבדיקה של הרכב במוסך בחולון, בראשון לציון או בכל עיר אחרת בארץ בה נמצא המוכר, אתם אלו שתצטרכו לשלם על הבדיקה אך לא תמיד זה כך. את הפרטים הללו יש לסגור עם המוכר ובדרך כלל נהוג שהקונה הוא זה שמשלם על הבדיקה כאשר אם יש תקלות כלשהן המוכר הוא זה שישלם עליה יחד עם התיקון. ברגע שיש בעיה כלשהי יש סיכוי שהמחשבה שלכם לגבי כדאיות קניית הרכב תשתנה, כאשר הרכב יכול להיות מואר באור שונה לגמרי. כמו כן גם האמינות של מוכר הרכב יכולה להיפגע וזה יכול לגרום לכם לשנות את קו המחשבה שלכם לגבי הקנייה.

מה קורה במידה ונמצאו בעיות?

במידה ויש בעיות עם הרכב אתם צריכים לבדוק את חומרת הבעיה ואת עלות הטיפול שלה. המוסך שאליו תפנו יספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא וכך למעשה תוכלו לדעת מה עתיד הקנייה והאם היא מתרחשת או מתבטלת. בדרך כלל זה השלב האחרון לפני הקנייה ולכן מלבד אותן בעיות הלכה למעשה כבר הסכמתם לקנות את הרכב. לכן כאשר יש בעיה חמורה מאוד או מספר רב של בעיות קטנות, מותר לכם לשאת ולתת עם בעל הרכב על הקנייה. אולי תדרשו מחיר נמוך יותר ואולי תגידו לו 'לא תודה' ותחפשו רכב אחר כאשר זה כבר תלוי ברצון שלכם לקנות את הרכב לצד הרצון להמשיך לחפש אחר.

אלו בעיות יכולות לפסול את הקנייה?

יש מגוון רחב של בעיות שללא ספק ישנו את קו המחשבה שלכם לגבי כדאיות הקנייה. למשל, אם יש בעיה בצמיגים מדובר על בעיה יחסית קלה ואפשר להחליף אותם תמורת 1500 שקלים. לעומת זאת, אם יש בעיה במנוע ההחלפה שלו יכולה להיות סיפור הרבה יותר יקר ומסובך, כאשר גם חלקים כמו רדיאטור יכולים להשיג את אותה התוצאה השלילית. אם נמצאות תקלות אחרות כמו במערכת המיזוג, במערכת הבלמים או התאורה, אפשר לסגור על תיקון הרכב או מחיר נמוך יותר עבורו – מה שיפתור את הבעיה.